Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

Hdp Operasyonları

Hdp Operasyonları

Siz hiç eşinizi hain bir saldırıda şehit verdiniz mi? Siz sabah işe gitmesi için uyandırmaya kıyamadığınız evlatlarınızın -10 derecede nöbet tutarken öldürüldüğünün haberini aldınız mı? Siz hiç, bir şehit cenazesine katılıp, şehit annesine başsağlığı dilediniz mi? Yeter çok konuştunuz. Birde ateşin düştüğü yere soralım Hdp milletvekillerine yapılan operasyonları.

Vanda eşiyle alışveriş yapan Yasin astsubayımı katledenlerin içinde yemin olsun Hdp milletvekilleride vardı. Barış uzmanımın kızını öksüz bırakan saldırıda Demirtaşda oradaydı. Komşumuz, çocukluk arkadaşımız, kardeşimiz Tolgayı şehit ettiler. Pkk’nın tuzağı dediler. Bu kanı bozuklar hep dillerinde barış türküleri silahların arkasındaydı.

Şimdi bu vatansız it sürüleri yaptıklarının hesabını vermesinler, aman hapis yatmasınlar, Allah korusun üşütmesinler, ne olmuş mahkeme çağırdıysa onlarda gitmediyse, sakın destekçilerine hakkımızda kötü birşey söylemesinler diye çırpınıyoruz. Ne kadar çok avukatları varmış görünce şaşırmamak elde değil.

NE OLUR ADİL BİR ŞEKİLDE YARGILANIP MÜHEBBET HAPİS CEZASI ALIRLARSA

Ne olur biliyormusunuz? Kahbelikleri biraz daha artar. Ayda 3 bomba fazla patlar. Para piyasaları alt üst olur. Dolar, Euro daha fazla artar. Borsa düşer. Bütün Avrupa basını ardı arkasına kınama mesajları yayınlar. AB adaylık müzakerelerimiz askıya alınır. Ülkenin dört bir yanında yandaşçı katiller eylem düzenler. Kalan milletvekilleri açlık grevine başlar. Hoş hiçbiride nasıl bir grevse bu gebermez. Yavvvv en fazla bunların atası, başkanı, lideri, tanrısı şerefsiz Abdullah Öcalan yakalandığında ne olduysa okadarı olur. Şimdi Öcalanı yurda getirip yargılattığı için küfürmü edelim Ecevite?

Amerika istemiyor diye yargılamayalım mı vatan hainlerini? Sırf dünyaya şirin gözükmek için ayda bilmem ne kadar maaş, özel araba, devletin her imkanı besleyelim mi şerefsizleri? Dolar artacakmış, ekonomi daralacakmış. Boşverin gitsin. Eğer şehidimin bir damla kanının hesabı sorulacaksa bu densizlerden ben iki yiyeceğime, bir yerim. Yargılamaları destekleyerek belki o zaman bir şey yaptım derim şehitlerimin aziz hatıralarına.

İtilaf devletleri yurdu işgal ettiğinde, herşey normaldi. Kurtuluş Savaşında neden yüzbinlerce insan öldü sevri kabul etseydik ya. Biz madem bağımsız olamayacaktık, kendi topraklarımızda 9 tane iti yargılayamayacaktık, Amerika’nın himayesine o gün girseydik bunca mücadeleyi neden verdik? O gün dünyaya kafa tutan ruh gitti de, şimdi Amerika kızdı, İsveç elçisini çağırdı, Almanya köpürdü diye salıverelim bunları korkaklığı nereden geldi?

İÇ SAVAŞ ÇIKARMIŞ!

Ülkenin bölünmez bütünlüğünü hedef alan, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve onun silahlı kuvvetlerini alalen aşşağılayan. Silahlı terör örgütüne üye olan, suçluyu öven, bağımsızlık ilan eden serserileri cezalandırmak iç savaşın çıkması sebebiyse çıksın arkadaş. Bu bedel ödenecekse ödeyelim. Ama kimsenin yaptığı yanına kalmasın. Ne pkk sizi tükürüğüyle boğar diyenleri unuttuk nede babasının tabutu başında ağlayan yavruları. Milli vicdan ancak suçlular cezasını çektiğinde rahatlayacak.

Çandarlı Halil Paşa asla hain değildi. Sadece kendi çıkarlarını fetihten yana görmedi. Bu yüzden hep muhalefetti. Yine bir gün Fatihle konuşurken kuşatmanın başladığı gün Macaristanın, Bizansın yardımına geleceğini, Moranın yetişeceğini, İngilterenin asker göndereceğini, Osmanlı askerinin bir girdapta sıkışıp mahvolacağını ileri sürmüştü. Sinirlerine hakim olamayan Fatih en sonunda o tarihi konuşmayı yaptı. ‘Macaristan yardıma mı gelecekmiş. Buyursun gelsin. Aynı anda ikisiyle birden savaşırız. Papa harçlı ordusumu kuracakmış? Buyursun kursun. Varnada, Kosovada nasıl tepelediysek yine tepeleriz’

Bende diyorum ki, bu domuzlar şimdi hakettikleri yerde diye dış güçler müdahalede mi bulunacakmış. Buyursunlar. En büyük birliklerini nasıl gömdüysek Çanakkelenin sularına yine gömeriz. Biz onlardan korksaydık ne Fetih olurdu nede Cumhuriyet kurulurdu. Şimdi eğer korkarsak geçmişte kazandıklarımızı kaybediyor olacağız. Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar.

TARİHİ NOT

Fatih Çandarlı’nın yeniçeriler üzerinde ki etkisini biliyordu. Kuşatmayı tehlikeye sokamamak için Fetih’e kadar bekledi. Fetihten bir gün sonra Çandarlı tutuklandı, bir süre sonrada idam edildi. (Ne kadar pkk ve onun yandaşının destekçisi varsa, bir metre yağlı ip gösterilmesinin bir çok sorunu çözeceği kanaatindeyim)

BUNDAN SONRA!

Tutukluların katilde olsalar, terörist te olsalar adil bir şekilde yargılanmaları sağlanmalıdır. Karanlık odakların baskılarına boyun eğilmemeli, geri adım atılmamalıdır. Bir süre sonra tahliye edilmeleri, mahkeme nazarında bütün üzerine atılı suçlardan beraat ettiği, yani suçsuz olduğu, aynı eylemlere devam etmeleri halinde, eylemin cezai ehliyetinin bulunmadığının anlaşılacağı unutulmamalıdır. Tutuklular milletvekili sıfatından tamamen arındırılarak cezaevi koşullarında diğer mahkumlarla aynı haklara sahip olmalıdır. En ufak bir imtiyazın Ülkemizi içeride ve dışarıda rezil rüsva edeceği akıllardan çıkmamalıdır. Mahkumların yaşam alanlarını denetlemeye gelen insan hakları komisyonuna, kabirde ki şehidin kaç metre karede yattığı hatırlatılmalı, her uygulama milli vicdanı rahatlatacak şekilde olmalıdır.

SÖYLEMEKTE SAKINCA GÖRMÜYORUM

Ben son seçimlerde Chp ye oy verdim. O yüzden en fazla eleştriyi Chp ye getireceğim. Mecliste ki diğer partilerden hiçbir ışık görmemişim ki zaten tercihimi bu yönde kullanmışım. Akp ve Mhp ye kim ne diyorsa on kat fazlasını söyleyebilirim. Ama hiçbirşekilde en azından birşeyler değişene kadar kendime yakın bulmuyorum siyasetlerini. Bu yüzden seçmen hakkımı kullanarak oy verdiğim partiye, oyumun hesabını soruyorum.

PROVAKASYON YAPIYORSUN KILIÇTAROĞLU

Üç – beş çapulcu ne denli korkuttu da seni Türkiye’yi freni patlamış kamyona benzettin? Adamlar alınmış, cezaevine konmuş, ‘Kurşun sıkarak, öldürerek bu meseleyi çözemeyiz’ ne demek? Seçilmiş – seçimle gitsin… Bu nasıl bir anlayış? Seçilmiş olmak her suçu işleyebileceği anlamına mı gelir milletvekillerinin? Güya demokrasi savunucususun. Dünyanın en en en demokratik Ülkelerinde bile, ülkeyi bölmeye çalışan bir grubun seçimle gitmesinin beklendiğini gördün mü hiç? Demek iktidar olsan Memleket elden gitse seçim gözleyeceksin.

Pkk karakol basıyordu, Pkk eylemlerini eleştiriyordun. Çözüm süreci başladı, süreci eleştirdin. O bitti tekrar Tsk bölücü unsurlarla mücadele etmeye başladı, bu seferde bunu eleştirdin. Ya Allah aşkına bu üç eylemden biri her halikarda doğru. Sen hangi cahilliğin meyvesisinde ağzından çıkanı kulağın duymuyor.
Kaç akraban Pkk lı çıktı. Teyzenin oğlu milletvekilinin Pkk lılar hakkında söyledikleri dün gibi hatırımızda. mecliste kaç milletvekiliniz pkk yanlısı? Kaç militanın cenazesine gittiler? Korkuyorsun değil mi? Operasyonlar seninde yandaşlarına sıçrayacak diye korkuyorsun. Kimseye iftira etmiyorum. Binlerce farklı kaynaktan rahatlıkla ulaşabilirsiniz Chp li milletvekillerinin boy boy militanlarla çekindikleri resimlere. Her tarafta okuyabilirsiniz Pkk lılar hakkında söylediklerini.

Tsk doğuda hendek operasyonu yapıyor, en çok senin sesin çıkıyor ‘vay efendim devlet katliam yapıyor’ diye. Yaralı Pkk lıları hastanede, leş olanlarını mezarında ziyaret ediyorsunuz alay eder gibi. Terör suçlularının dokunulmazlıkları kalkacak bir Hdp birde sen karşı çıkıyorsun yasa tasarısına. Hendek kazan kardeşin, hendek kapatan katliamcı oluyor, nasıl oluyorsa. Evet sen doğru söyledin Bahçeliye. Mhp gerçekten Akp nin yedek lastiği. Ama Bahçelide doğru söyledi. Maalesef Chp de Pkk’nın don lastiği.

Şimdi siz Atatürkçüsünüz öyle mi? Said-i Kürdi bile sizden daha Atatürkçüdür be. Atatürk bugün gelse vallahide billahide kendi elleriyle kapatır kurduğu partiyi. Bugün yaşayacak mesela o. İhanet içerisinde olanların tutuklanmamasını isteyecek öyle mi? O kadar devletci, milliyetci biri. Bir Kubilay için menemeni dümdüz eden biri. Cumhuriyet için hayatını adamış biri. 50.000 şehidin faillerini seçimle gönderecek öyle mi? Cumhuriyete biri kastedecekde o Atatürk bırak yargılamayı onları sallandırmayacak öyle mi?

YA KABUL EDİN ARTIK ATATÜKÜN ÇİZGİSİ İLE BİR ALAKANIZ KALMADI
YADA ANMAYIN BİR DAHA ATAMIN ADINI KİRLETİYORSUNUZ

Burak Akça – Kasım / 2016

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ