Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

Keçiören Şehidine Ağladı

Keçiören Şehidine Ağladı

( Bu yazımı sosyal medya hesabımda beğenen binlerce kişiye, paylaşan ve yorum atan yüzlerce kişiye teşekkürü borç bilirim. Aşşağıda ki linkten yorumları inceleyebilir, sizde yorum yapabilirsiniz)

facebook: BuRaK aKCa yazısı

Keçiören Şehidine Ağladı

Yürüdük işte. Belki 50 bin, belki 100 bin kişiydik. Şehidimizin evinin önünde başladık toplanmaya. Balkonunu izlerken Barışım’ın, ‘acaba burda son kurduğu hayal neydi’ diye merak ettik. Fatih caddesinin dik yokuşunu tırmanırken, yürümek isteyen dedelerimizin, ninelerimizin koluna girdik. Her tarafı tutmuştu çevik kuvvet. Polise taş yerine çiçekler atıverdik. Askeri araçlara molotoflarla değil, sigara paketleri, herkesin gönlünden kopan hediyelerle hücum ettik. Ne bir esnafın camı kırıldı, nede en ufak bir kamu malına zarar verdik.

Yürüdük işte… Tam dutluk göbekte, 1 dakika boyunca sessiz kalarak terörü protesto ettik. Aman Allah’ım kulakları sağır eden bir sessizlik kapladı o an geceyi. Ve arkasından gelen binlerce insanın ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez Haykırışları’

Acı, keder, gurur, öfke, nefret herşey vardı gecede. Bir tek Barışım’ın kendisi yoktu, oda izlemediyse eğer bizi gökkubede. Ara sıra Abdullah Öcalan’ın sülalesini en kötü dileklerle andı kalabalık. Bu yüz kızartıcı sahnelerde Keçiören’in başörtülü kızları boğazları patlarcasına öyle bir bağrıyordu ki, tabuların yıkılmasının fotoğrafını çektik. Yada böyleydi işte. Acının kuralı olmazdı. Biz bacı – kardeş hep birlikte küfrettik.

Birden inledi yer gök! ‘Her Türk Asker Doğar ‘ diye. Öyle olmasa Barışım’ın 5 yaşında ki kızı babasının tabutu başında asker ünüformasıyla selam verirmiydi hiç? Aslında farkındaydık. Yaptığımız hiç birşey, söylediğimiz hiç bir söz Barış’ı geri getirmeyecekti. Barış uzman bir daha kızıyla oyun oynayamayacak, eşi ile alışverişe gidemeyecekti. Ve bundan sonra hiçbir bayram annesinin elini öpemeyecekti. Öne eğdik başlarımızı. Kendimizi tesseli ettik. Barış’ımda öldü ya hani! Belki bu sefer gerçekten Vatan Sağ olur dedik.

Ara sıra dilimiz sürçtü, kurulamayan hükümet’i istifaya davet ettik. Olsun canımız en derinden yanmıştı bizim. Bize göre herkes hemen görevi bırakmalı, sorumlu tuttuğumuz siyasiler istifalarını ardı ardına vermeliydi. Neden sonra geçti. Tekrar gecenin karanlığını yırttı seslerimiz, ‘Anne ağlama evlatların burada’

Genci – yaşlısı, çoluğu – çocuğu hepimiz, bir anda kendimizi şehit annesinin evladı kabul ettik. Ama Anne yinede ağladı. Hemde çok ağladı. İçimiz, yüreğimiz kavruldu. yaşlar gözdamarlarımızı yırtarcasına yanaklarımızdan süzülürken, Keçiören yağmur oldu, sel oldu.

Çekirge Caddesine girdiğimizde yan yolda yüzlerce araç kornalara basıyor, kendince feryat ediyordu. Bütün balkonlar tıklım tıklım dolu, aşşağıda binlerce, yukarıda yüzlerce insan birbirine selam veriyor, bayrak sallıyor, hep aynı cümleleri avaz avaz bağırıyordu. Acının rengi, ırkı olmazdı. içimiz yanıyordu ve Keçiören tek yumruk olmuştu.

Hatta tek göz, tek dil, tek diş, tek parmak, tek vücut… Benliğimizi kasıp kavuran ateş artık Keçiören’e sığmıyordu. Sonra tekrar şehit evinin önünde, dudaklarımızda dualar ve tekbirlerle buluştuk. İşin işte en zor kısmıydı, çoğumuz Fatiha’nın nasıl okunduğunu unuttuk. Helallik isteyecektik Barış Uzmanım’dan Yüzbinlerin sesi yükselirken arş-ı ala ya, Hadi kalkta söyle kara gözlü adam hakkını helal ettin mi bize?

Dağılma yakını bir alkıştır koptu… Öyle ya şehidim, mertebelerin en yücesine eriştin. Gözlerimizde yaş, kalbimizde sızı şehitliğini kutladık. Merteben mübarek olsun şehidim, Ahirette ki ordumuza bizden selam söyle…
BİZ… BİZ… BİZ… SİZİ HİÇ UNUTMADIK… 🙁

Burak Akçahanoğlu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. zeynep dedi ki:

  Mükemmel bir yazı yüreğinize sağlık. Zaten yapılan yorumlarda bunun en iyi göstergesi. Tebrik ederim sizi

 2. zeynep dedi ki:

  Mükemmel bir yazı

 3. admin dedi ki:

  gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederim

 4. yeliz tiran dedi ki:

  Çok başarılı bir yazı olmuş

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.