Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

BAYRAMINIZ KUTLU OLMASIN

BAYRAMINIZ KUTLU OLMASIN

Ne bayramı Allah aşkına? Analar ağlıyorsa her tarafta, yas tutuyorsa koca bir millet yitip giden canların ardından, ve tam olarak şimdi, şuanda. Mermi topluyorsa şeker yerine çocuklar Irakta, yapmayın. Ne bayramı Allah aşkına?

Ey yüzyıldır Marsta hayat olup olmadığını araştıran katil Amerika! Bir baksana hemen yanı başında hayat var mı Afganistanda? Kana doymadı mı başımıza bela ettiğiniz özgürlükleriniz? Kaç islam ülkesi işgal altında Müslümanların kutsal saydığı bayramda? O zaman neyi kutluyoruz biri açıklasa ya bana.

30 gün aç kaldık diye mi bu sevinç? Çocuklar ölüyor açlıktan Afrikada. Rahatı yerindeyse hiçbir şeye sesini çıkarmayan sizler! Hadi koşun. Kurulun şatafatlı bayram sofralarına.


Bu bayram çocuklarını şeker toplamaya yollamayacak aileleri. Tabi, ya tecavüze uğrarlarsa? Bir taraftan Işid, bir taraftan Pkk, biride bilemem ne bela? Bomba patlatmayı planlıyor sen bayram gezmesine çıktığında kızılayda.

Tıklım tıklım dolu hava alanları, otobüs terminalleri. Bize bayramda tatil yapmayı öğrettiklerinden beri. Anne, baba, akraba bilmez olduk. Şerefsizliğimizin şerefine kaldırdığımız kadehlerimiz, bize deniz kenarındaysak bayram yanlızca.

Türkmen Dağı düştü. Karabağ hala işgal altında. Filistinde Mescid-i aksa bombalanıyor. Boşverin keyfiniz yerindeyse size bayram nasıl olsa. Bana değil. Vurdum duymaz olamadım ben hayatım boyunca. Sokağa çöp atarken bile  ‘Allah’ım elimdekini bütün canlılara rızk nasip et’ diye dua ettim. 45 kişi yaşamını yitirdi havaalanı saldırısında.

Yemin ederim ki bugün hiç kimseye içimden gelerek iyi bayramlar dileyemeyeceğim. Bayram kutlamasını hak ettiğini düşündüğüm herkesin, bayramını kutladım dualarımda…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. admin dedi ki:

    Gösterdiğiniz İlgiye Teşekkür Ederim…

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.