Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

Unutmak İstemeyeceksin Üstadım

Unutmak İstemeyeceksin Üstadım

UNUTMAK İSTEMEYECEKSİN USTADIM…

Unutmak kaybetmektir bilmelisin. Herkes kadar sevmek demektir Herkes aldanmak ve herkes kadar yaşamak demek. Oysa senin sevgin hani kimseye benzemeyecek kadar büyüktü. Hani onunla bir ömür boyu yaşayabilecektin. Onunla hayat bulmuştu hayatın. Şimdi ne oldu peki? Gitti diye mi bitti yoksa bitti diye mi gitti? Bırak üstadım artık bu sorunun cevabı. Kimse senin içinden gidemez bunu öğrenemedin mi hala? Şairin dediği” Kalbin Beni Götürür Gözlerin Sadece Eşlik Eder “ dizelerinde kendinden geçerken onun sana şaka yaptığını mı sandın yoksa? Uyan artık bu hayallerden de kendine verdiğin sözü yaşat. “ herkes için kendine iyi bak” diyenlere rağmen yine de sen unutma üstadım..

Unutma ki o sana zamanında verilen değerlere sahip olduğunu herkese olmasa bile kendine gösterebilesin. Unutmak istemeyeceksin üstadım. Bırakacaksın karşı taraf unutsun seni. Karşındaki vazgeçsin ki senin anlatacaklarının bir anlamı olsun. Bir fark yaratmak için sevmeyenlerin tarafında olduğunu göstereceksin. Kendini avutanların kıskacından çıkarıp yalnız kitap okumaların tadını çıkarmaya bakacaksın. Kendin için söylenenlere aldırmadan bütün umutlarını geceyi yenmek için kullanacaksın. Gündüzlerini insanlığa satan bir hayatın en kör noktasına geldiğince dudağında hafif bir ıslıkla seni kendine çağıran şeytana davetini kabul ettiğini haber vereceksin. Onunla olmayan hayatın gerçekleşmemiş günahlarında gezecek ama mahrumiyetin sevabına onun eşlik etmesine müsaade etmeyeceksin. Unutmak istemeyeceksin üstadım. Unutmak savaşı kaybetmek demektir. Bu hayatın gerçekliğine kendini feda etmektir. Bütün inançların utanç gecesinde gerçekleşen aidiyetlere teslim olmaktır untmak.

Oysa biz seninle bütün gerçekliğe savaş açtığımızda sadece kalbimize yenileceğimize söz vermedik mi? Ne oldu şimdi de unutmaktan söz eder oldun? Nasıl olurda kendine söylediğin yalanlarını bana inandırmaya çaba harcarsın? Unutmak istemeyeceksin üstadım. Unuttursan beni de unut… Ettiğimiz sohbetleri de unut. Seni terk edenin peşinden git. Senden dünlerini alana yarınlarını kabul edeceğini sanarak yollara düş. Yollarda yorulduğunda kendine yalanlar söyle.. Unutmak için çıktığın yollarda yeniden yeniden kaybedeceği bile bile git. Ama beni peşinden çağırma üstadım. BEN UNUTMAM UNUTAMAM UNUTMAK İSTEMEM Bir savaşa bulaşmış bu yürek. Bedenini pervasızca ortaya atarken kalbini kendine saklamışlara inat kalbini herkese açmış. Olanlarından çok olacakları hayal etmiş. Kaybettiklerinin arkasından sessizce el sallarken kimselere git dememiş. Gitmek isteyenin çıktığı yoldan bu güne kadar kimseyi vazgeçirememiş. Zaten vazgeçeni yanında duramayacağını bildiğinden kendine yeni yolda aramamış. Unutmak istemeyeceksin üstadım. Unutmak herkes kadar olabilmektir. Unutmak her şeyi kaybetmektir Unutmak yoluna devam etmek değil yolunu değiştirmektir. Seninle buyuz biz. Kaybetmenin iyi yönünde yoluna devam edenlerdeniz. Gidene yol veren değil onun önünde duramadan yoluna devam edenlerdeniz. Bunlarda geçecek üstadım. Merak etme sen.

Zor olacağını bilmiyorum mu sanıyorsun? Bedel ödemenin kalpte bıraktığı hasarın farkında değil miyim ben? Ama ya onlar kazanırsa diye hiç düşünmedin mi? Unutmak istemeyeceksin üstadım. Zaten kim unutmuş ki unutmak istediğini söylesene bana? Kim unutmak yoluna girip istediği yere varabilmiş ki? Bakma sen onların anlattıklarına. Hepsinin gecesinde bir geçmiş saklı. Bir hayat daha yaşarlar da kimselere söylemeyecek kadar gururlu takılırlar. Hepsinin gülümsemesinde bir hüzün saklı. Arada bir gözlerinin uzaklara daldığını fark edemiyor musun üstadım? Biz burada kalacağız seninle. Buralarda olduğumuz gibi kalacağız ki bir gün gözleri uzaklara dalanların görmeyi hayal ettiklerinin hala aynı yerde olduklarını bilmeliler. Onlara söz verdik onları terk etmeyeceğimize hem de onlara rağmen.

Peki, biz de gidersek geceleri kime sığınacak onlar. Uzaklarda kime bakacaklar. Rüyalarında kimin için gözyaşı dökecekler. Gülümserken gülmelerindeki hüznünü kimden saklayıp duracaklar? Ya onlarda herkes gibi olduğunu sanırlarsa sen ne yapacaksın üstadım? Unutmak istemeyeceksin üstadım. Unutursan ben de seni unuturum. Unutursan eski günlerin seni unutur. Unutursan hayallerin seni unutur. Unutursan hayat seni beni onu o herkesi ve herkeste seni unutur. Herkes unutmak için yollara çıkarken seni anlatır.. Unutmak istemeyeceksin üstadım..

UNUTMAK DİYE BİRŞEY YOK ZATEN. Hayat gerçekler ve sen varsın sadece. Bırak bu umutsuzluğu da gel bizi biz yapanların yanımızda olmadığını unutalım..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ