Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

Gündeme Dair

Gündeme Dair
GÜNDEME DAİR
Maalesef ülkemiz sonu nereye çıkacağı bilinmeyen bir kaosa doğru sürükleniyor. Koalisyon’un kurulmaması, halk nazarında ciddi bir güvensizlik oluştururken, piyasaları ürkütücü bir şekilde etkiliyor. Akp’nin diğer partilerin neredeyse hiç şart sunmamasını bekleyerek koalisyon kurmak istemesi ülke demokrasisine vurulmuş bir darbedir. Bununla birlikte belkide olası bir erken seçimde tekrar tek başına iktidar olmalarını düşünmeleri süreci herkes açısından çıkılmaz bir yola sevk ediyor. Yıllardır çözüm süreci adı altında, her türlü tacize, eyleme, saldırıya sessiz kalan Akp kadrolarının, birden karar değiştirip Terör ile mücadele eder konuma geçmesi açık seçik bir erken seçim hazırlığıdır. Toplumda ‘gördünüz mü biz uğraştık, onlar koalisyona yanaşmadı algısı yaratmak kirli siyasetlerinin bir parçasıdır. Gerek Mhp liderinin gerekse Chp liderinin koalisyonun kurulması için öne sürdüğü şartlar her hukuk devletinde kabul edilebilecek, sosyal devlet anlayışına uygun ve olması gereken şeylerdir. İşin başka bir boyutu da, olası bir seçimde sandıktan tekrar koalisyon çıkarsa, Akp ne zamana kadar öne sürülen şartları kabul etmeyecek, Ülkeyi daha kaç kez erken seçime götürecektir. Milletin çağrısına uymak, seçilene saygı duymak, seçmene itibarını iade etmek demokrasinin gereği değil midir?
                                                                      TERÖR OLAYLARI HAKKINDA
Sıklıkla diğer yazılarımda okuyucularımla paylaştığım gibi, ateşkes yanlız devletler arasında yapılır. Terör örgütleri ile değil. Çözüm süreci baltalanmasın diye izlenilen tavizkar siyaset yaşadığımız olaylar açıkca gösteriyor ki, iflas etmiştir. Devlet’in bölünmez bütünlüğüne, Türk Silahlı Kuvvetlerinin aslan neferlerine kast eden bir örgütle ancak ve ancak mücadele edilir. Müzakere edilemez. Ve bundan sonra Türkiye’nin Pkk sorunu Ülke sınırları içerisinde çözülemez. Kuzey Irakta çözülür. Kalıcı bir kara harekatı densizlere hak ettiği dersi verecektir. Dünya’nın süper güçlerine en yok anında bile cehennemi yaşatan bu millet, elbet bir gün bu it sürülerini tarihe gömecektir…
                                                                                 KÜRT HALKINA;
Kürtler bu toprakların mozaği, binlerce yıldır birlikte yaşadığımız asil bir topluluktur. Vatanını seven, içinde ülkemizin bölünmez üniter yapısına karşı fitne beslemeyen her Kürt bizim kardeşimizdir. Ancak görünen o ki, azımsanamayacak çoğunluk, Pkk nın söylemlerine itaat edip, Terör örgütü ile kitlesel anlamda arasına mesafe koyamamaktadır. Bana göre ülkemizde Kürt sorunu yoktur! Pkk sorunu vardır. Unutulmamalıdır ki, içlerinden Cumhur başkanı da çıkmıştır, Başbakanda. ordumuzun yüksek komuta kademesinde de Kürt vatandaşlar vardır, avukat, savcı, hakim olanda. Ne eğitim, ne sağlık, nede sosyal hakları hiçbir zaman ellerinden alınmamıştır. Anayasaya göre ‘Ne Mutlu Türküm’ demek artık ayrımcılık yapmak adı altında suç kabul edilirken, Kürt’üm demek suç değildir. Aynı şekilde kullandıkları elektriğin, aldıkları abartılı yardımların, bize verilmeyen çocuk paralarının bile bedeli bizim cebimizden çıkmaktadır. Bütün bunlara sayılabilecek yüzlerce örnek varken, asıl Türk Açılımı İstiyoruz diye ayaklanması gereken bizler değil miyiz? Ortada bir eşitsizlik varsa eğer, bu sizlerin lehine bizlerin aleyhine değil mi? Ben artık bir şehit geldiğinde sadece Ankara’da, Osmaniye’de, İstanbul’da halkları sokağa dökülmüş görmek istemiyorum. Eğer Terör bu ülkenin sorunuysa, aynı yürüyüşler Hakkari, Şırnak, Diyarbakır’da da Kürt halkı tarafından yapılmalı, bu insanlık dışı eylemler toplumun her kesimi tarafından ortak bir tepkiyle kınanmalıdır.
Endişem o ki, sempatizanlığa, yardım ve yataklığa, şehit haberine sevinmelerinize devam ederseniz, sonunda Türk Milletini karşınıza alacaksınız. Yapılan bu iğrenç saldırılar, arkadan iş çevirmeler, sempatizanlıklar, devam ettiği sürece, bizim kardeşlik türküleri söylememizi beklemek akıl tutulmasıdır. Türk Milleti tarihin her sayfasında düşmanlarına gereken karşılığı vermiş, kuşku götürmez bir gerçektir ki, kendisi için hazırlanan tabutu, katillerinin başına geçirmiştir. Bir yazarında ifade ettiği gibi  ‘seninle insan olduğun sürece herşeyimi paylaşırım. Açsan ekmeğimi, yoksa paramı. Ama inatla toprağımı paylaşmak istiyorsan, peki tamam onuda paylaşırım. ALTI SENİN OLUR ÜSTÜ BENİM! Pkk leşlerinden çıkan kimlikler, örgüt militanlarının yaptığı açıklamalar, kendi ifadeleri ile de kesinlik kazanmıştır ki, Pkk bir ermeni kuruluşudur dilerim Kürt halkı bunu bir gün anlayacaktır.
                                                                                             CHP LİLERE
  Gelen şehit cenazeleri ardından maalesef gördük ki, Chp seçmeni yeterince sesini çıkartmamış, yürüyüşlere gerektiği kadar katılmamıştır. Gönül isterdi ki bu güzide parti, Cumhuriyet Mitinglerinde, Cumhuriyete sahip çıktığı kadar, şehitlere’de sahip çıksın. Gezi Parkı olaylarını desteklediği kadar, Şehitler için organize edilen yürüyüşleri de  desteklesin. Pkk leşlerinin sempatizanlar tarafından nasıl karşılandığını izleyip, başlarını öne alıp bir düşünsün. Toplumun kanayan yaralarına eğilmek, Gençlere vatan sevgisini aşılamak, Ülke menfaatlerini her amacın üstünde tutmak Atatürk’ün görüşü değil midir? Toprağa düşen her asker, en az Cumhuriyet kadar, Gezi Parkı kadar önemli değil midir? HADİ ÖZÜR DİLEYELİM. AFFET ŞEHİDİM, SANA KURŞUN SIKAN LEŞLERE HAİNLERİN SAHİP ÇIKTIĞI KADAR BİZ SANA SAHİP ÇIKAMADIK DİYELİM. Bundan sonrası için, size yakışanı yapmak parti tüzüğünün bile, sizlere yüklediği sosyal bir sorumluluktur… Ata’nın emaneti olan ordumuza, hak ettiği değeri herkesin fazlası ile vermesi dileği ile…
BuRaK aKCa
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ