Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

Geride Bırakılan Gelecek

Geride Bırakılan Gelecek

“GERİDE BIRAKILAN GELECEK”

Geriye dönüp bakmalar bir işe yaramıyor.Zaman sen olmadan da ilerlerken hala geriye bakarak kendi kendini yaptıkların için sorguluyorsun. Geçen zamanı şimdiki zamana aldırmadan yargılamaya çalışıyorsun. ü

Oysa olduğun yerde bile sayamıyorsun. Çünkü zaman ilerlerken sen hep geri gitmişsin. Bazen o kadar geriye düşüyorsun ki takıldığın zamanı bile geride bıraktığını fark edemiyorsun. Hep geçmişte verdiğin kararların neresinde hatalı olduğunu sorgularken kendi kendini yararlı bir iş yaptığına inandırmışsın Geçen zamanı şimdiki zamanla kavga ettirip birisinin yenilmesinin hayallerini kurarken aslında kendinin yenildiğini fark edemiyorsun. Yenilmek mi hoşuna gidiyor yoksa geçmişte yaptığın hatayı zamana yayıp o hatayla yaşamak mı hoşuna gidiyor bilmiyorsun.

Ters giden her şeyin cevabını geçmişteki olaylarda aramak aklına gelen ilk çözümlerden oluyor. Tamam, geçmiş vardır ve sen bunu yaşamışsındır. Yaşadığın şeyin sonunda ne olacağını biliyorsun. Ama yeni şeyler yaşamak cesaret ister. Sonunu bilmediğin bir olaya başlamak çok doğru değil diye düşünüyorsun. Hem geçmişte yeni bir olaya cesaret edip başladığında istediğin sonucu alamamış ve sonucu kabullenmeyi başaramamışsındır.

Belki de hala senin umduğun sonucun olması için kendince geçmişteki olayı diriltip kendini haklı çıkarmak için uğraşmaktasın. Sen kendince doğru olanı yapmışsındır ve o doğruyu savunarak yüceltmekte olduğunu zannediyorsun. Geçmişe takılıp kaldığını kabul etmiyorsun. Sana göre sen doğrunu ispat etmekle meşgulsün.

Ne yazık ki bunun dahi farkında olmayan insanlarla dolu bir zamandayken senin geçmişin olaylarında kendini araman sana hiçbir şey kazandırmayacak. Bir şeyler gerçekten olmuş ve o geçen olaylar kendini tarihe emanet edip senden ayrılmıştır. Sense onları paçasından tutmuş bırakamamak için çırpınırken onlar çoktan olması gereken yerde yerini almıştır. Sen olamayacak şekilde onlarla beraber kendini oraya hapsetmişsindir.

Senin hayatında senin dünyanda senin çevrende o günden başka günlerde yaşanmıştır. Hayatına yeni kişiler yeni umutlarla girmiştir. Geriye bakan gözlerle bakarak onları hiç bir zaman fark etmen gereken zamanda fark etmeyeceksin.

Belki onları ne zaman geriye yani baktığın yönün tersine doğru gelirlerse o zaman fark edeceksin. O zaman bile geride yaşayan biri olarak hayatında anlamlı olup yeni gelenlerin önünü kesecekler. Oysa senin artık yediğin yumruklardan nasıl yumruk atıldığını bilmem gerekiyor.Geçen zamanlarda kaybettiklerinin gelecek zamanda yeni yüzleriyle karşılayacağını anlaman gerekiyor. Geriye dönüp bakmalar bir işe yaramıyor aslında hatta önünü görmeni engelleyip düşmene sebep oluyor.

Oysa sen görmeyi şimdiki zamandan başlayıp sonra öne doğru kaydırırsan engellere gülümseyerek bakanın tatlı tadını içinde hissedeceksin. Korkak olsaydın geriye bakıp onlarla yüzleşme cesaretini gösteremezdin ama şimdi o cesaretini geleceğe bakmaya çevirip bunu herkese ispat etme zamanın gelmiş. Yeni olaylar yeni umutlar yeni savaşlar hep olacak. Kaybetmenin asaletini yaşamadığın için hep kaybetmenin kötü tadına alıştırdın kendini.

O tutunduğun paçaları bırakman gerekiyor ki o tutsak kaldığın yerden özgürlüklere düşebilesin. Hayatına yeni girenleri eskiyince değil onları en güzel haliyle yaşamalısın. Yeni belki sana hayallerini getirmeyecek ama eskiyi olması gereken yere yollamanda yardımı olacaktır. Kaybettiğini kabul edip doğrunu şimdiki zamanda yaşamalısın. Olmuyorsa yeni zamanda yeni doğrularını yaratıp yoluna devam etmelisin

Geriye dönüp bakmalar hiçbir şeyi değiştirmiyor. Eğer ben orada mutluyum diyorsan o zaman bize; gerideki hatalarını bu gününde tekrarlayan biri olarak sana SAYGI DUYMAK KALIYOR. Ve Ara sıra bizden de geçmişine selamlar söylersen bizi de sevindirilsin. Bir gün orada bize rastlarsan eski halimize bizim için yaptıkları için ve hatalarını kabul edecek kadar cesur oldukları için teşekkür et!

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ