Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

Bırak Kelimelerle İsyan Edeyim Aşkıma

Bırak Kelimelerle İsyan Edeyim Aşkıma

Bırak kelimelerle isyan edeyim aşkıma. Başlangıçların olmadığı yerlerde bitişlerimle hayata devam edeyim. Kelimeler savaştıkça anlamlarını yitirdiler ve anlamını yitiren her kelimede boğdum duygularımı. Sessizce olmasını istediysem de birileri gelip hayallerimin en sakin yerlerinde depremler yaratıp kaçtı.

Depremlerin yıktığı mutluluklara da siyanım var bu gece… Karanlıklarda söyleyeceklerimi kelimeler bile karşılayamıyorken Ben kaçmak istedikçe peşime takılanların sayısı artıyor. Kaçtıkça çevresi artan birisi olmayı nasıl becerdiğimi kimseler sormasın bana. cevap vereceğim soruların anlamında kelimeler boğmuş adamım. Hayallerin köprüsünü cümlelerle geçerken altından akan zamanın bana ne demek istediğini anlayamayan bilmiş hallerimle kaybedenlerdeyim ben. Bırak isyan edeyim bugün. Sana söyleyemediğim kelimeleri duyma aşkımı duymadığın gibi. Kelimeler anlamlarında boğulsun bugün. kelimeler de cümlelere isyan etsin bu gece tıpkı benim kendime isyan ettiğim gibi…

İsyanı gizleyecek cümleler benden uzak olsun. Şiirlerde çekilen sahte aşk acıları anlatanlardan olmasam da bugüne kadar kullandığım bütün kelimelerde anlatamadıklarımı anlatamayacak kadar aciz bir kâtip gibi boş gözlerle yazılacakları düşünmüşüm. Elimde boş bir sayfa var ama üstü silinmiş yazılarla dolu. Birileri benden önce başka hayaller sığdırırmış oraya. Kelimelerini silip gitmekten bir an tereddüt etmediğini anlamak hiç zor olmuyor. Peki, neden bu sayfayı bana gönderdiler?

Bilmiyorum. Ben ki kelimelerin anlamında aşklarımı boğmuş bir adamım. Neden beyaz kâğıtlarımın üstünde yaşanmış aşkların hatıraları hala belli olan kelimelerinden nasıl bir anlam çıkarmamı bekliyorlar? Aşkların hatıraları silmek için mi? İsyan edeceğim kelimelerin gerçekliğini bende test etmek için mi istiyorlar?

Evet, bugün kelimelerle isyan edeceğim. Hayatların yeşillerini verenlere, sarıları boyayan kelebeklere, dışarıda kalmış kedilere, dışarıda tuhaf sesler çıkaran böceklere hepsine ama hepsine isyan kelimeleriyle karşılık vereceğim. Hayatımda cümleler olmasın istiyorum. Anlamlarında boğulduğum kelimelerde savaşıp mezarlarını en aptal cümlelere yaptırtmak istiyorum. Bıraktın isyanımı kendime…

Neredesi olmayan hayatların en umutlu anlarından kopup gelenlerin avuçlarında taşıdığı neşeye belki bugün her şeyden daha çok ihtiyacım var. Ama onu bile alsam onu anlamını bilmediğim isyan kelimelerinde boğmak istiyorum.

Bu Gece sardırmalıyım beni anlamayanların üstüne. Kelimelerini tek tek iade etmeliyim. Beni anlamak için değil anlamamak için uğraşanların amaçlarına ulaşmalarında yardımcı olmak istiyorum artık. Anlattığım bütün gerçeklerin arkasına sığdırdığım yalanları bekleyenlere hak ettiklerini ilk elden vermek istiyorum.

Ne olması gerektiğini söyleyip olmayacak olaylarla arkamda bıraktıkları bütün umutlar için intikam kelimelerini anlamlarında boğulduğum kelimelerden seçmek istiyorum. Bu gece isyan kelimeleri kullanmak istiyorum. Sana aileme çevreme değil sadece kendime. Suç varsa suçluda vardır sözünü seven bana aynada gördüğü tek kişi olan kendimi yargılayacağım. Cezası yok infazı yok ama hakkında ağır suçlamalar yapılmış olan bana. Kelimeler havada uçuşurken onlardan anlamlı olduğuna inandığı cümlelerden dökülen hayal kırıklığının en acımasız halini resmeden kelimelerle kendimi savunmayacağım.

Gerçekte yok zaten kendine ihanet edilen cümlelerde. Öznelerinde kayboluşlar buldu beni hep. Yalnızlığın olduğu yerlerde kalabalıkları anlatan kelimeleri çöpe attım. Hayallerine gül uzatanları kendime özne seçmeyeceğim. Bıraktım çiçekler oldukları yerde solsun… Beni bırak ellerimle içime attığım yerlerden kelimeleri kendimi parçalarcasına çıkartıp havaya fırlatayım. İçimin kanaması dışarılara sıçrasın.

Kırmızıları sevmesem de elbiselerimin rengini ondan alsın. Kanımın az olacağından korkma bu yürek senden öncede çok defa kanatılmıştı. İlk dayağını senden yemedi kelimenin anlamına ilk sende isyan etmedi bu yürek. Yollarına ne ilk ne son engeli sen koymadın bu yüreğin.

Bırak isyan edeyim kendimdeki aşka bu gece. Kimseler olmadığı kalabalık yalnızlığın öfkesini kusayım. Kelimeler yerinden oynatmadan anlamlarında anlamlı cümlelerin anlamını kendimde bitireyim. Sende bende onlarda havai fişekleri salsınlar artık. Eğlenceler başlasın! benim ülkemde birçok bayram vardır.

Herkes nedensizde olsa eğlencelere katılmaya özen gösterir. Kelimelerle isyanımı anlatayım kendime sessizce gülümseyerek. Kelimelere sığdırdığım aşkımı kelimelerin anlamında boğup kurtarırım ikimizi de bu oyundan. Hayata gelirken ilk işitilen ağlamanın insanlarda yarattığı mutluluğu bu sefer aşkımı anlamlarına boğduğum kelimelere gömerken çıkardığım kelimelerden sonra çıkarsınlar. Dedim ya bu gece kendimi yargılayacağım. Hayata attığım her cümleden sonra kullandığım kelimelerin anlamının bedelini ödeyeceğim. Bedel ödemek benim için çok uzak bir kelime değil daha önceleri de bu kelimeyle az sevişmedik geceler boyu. Bu gece isyan edeyim aklıma kendime kalbime…

Bu gece isyan edeyim kelimeleri bana kullandıran sahipsiz duygularıma. Gerçekleri anlamlarında yok eden sahte emanetlerime. Bırak beni bu gece kaçayım senden ve güvenmediğin benden… Kelimelerimi alayım yanıma öznesiz kullanılacak cümleler kurmak için. İsyan edilecek kendime hiç acımadan sardırmak için.

Bırak kelimelerde oluşturduğum sahte aşk masallarının gerçek kahramanı olmaktan korkup kendimi kendimde sakladığım cümlelerden kaçayım. İsyan edeyim bu gece yıllarca anlatamadığım benimi bu hayata bağışlamaya çalıştığım için…

Affetmediğim benimi kendimde yargılayıp cezasını kendimde vereyim. Anlamlarını gözlerinde boğdum bütün kelimelerden tek tek özür dilemeliyim. Bırak beni iki kelimeyi yanıma alıp kendi kendime verdiğim cezayı kendimde herkesten ayrı çekeyim. Bırak seni seviyorum kelimesiyle herkesin hayatından sessizce çıkıp herkesi benden kurtarayım… Seni seviyorumun bedelini kendimde doya doya sessizce yaşayabileyim…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ