Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

10 Kasım

10 Kasım

Evet ben gerçek bir Cumhuriyetçiyim…

Ama Osmanlıyı, Selçukluları, Göktürkleri inkar etmemde mümkün değil. Atatürk benim için neyse, Malazgirt serdarı Alpaslan, İstanbul Fatihi Sultan Mehmet, 40 fedaisi ile şehit düşen Kürşad da benim için odur. Birini birinden ayırt edemem. Üstün göremem. Ecdadımın tümüne de kimseye laf söyletmem.

Üzülerek görüyorum ki toplum bu konuda ikiye ayrılmış. Bir kısım Atatürk’ten başka Ata bilmezken, bir kısım Padişahlara biat edip Atamı hiçe saymış.

NERDEN GELDİĞİNİ UNUTANLARA:

Değerli Arkadaşlar! Gücünüze gitse de gitmese de biz Osmanlı Torunlarıyız. Eğer yerden yere vurduğunuz, inkar ettiğiniz O yiğitler olmasa idi, Atatürk’ün kurabileceği bir Cumhuriyette olmayacaktı. Bu Bağlamda vatanı kurtaran kadar, Toprağı bize vatan yapanlarda bizim için kutsal değilmidir? Kurtuluş Savaşında ölen şehitte, Malazgirtte ölen şehit değilmidir? Eller vicdana konulacaksa eğer, Atatürk mükemmel bir asker, harika bir liderde, gemileri karadan yürüten Fatih nedir? Çanakkale aslanları düşmana Allah Allah diye hücum etti de, Çaldıran ovasında ki aslanlar türkümü söylemiştir?

ATATÜRK DÜŞMANLARINA

Değerli Arkadaşlar! Sizin içinde bir Fatih etmez Atatürk değil mi? Peki İstanbul’u kurtarmak, İstanbul’u feth etmekten daha mı önemsizdir. Toprağı vatan yapmak minnet sebebi ise, Vatanı teslim etmemek nedir? Nasıl bir çelişki yaşıyorsunuz böyle Allah aşkına… Malesef dünyada Atasına söven tek Milletiz.

Türk Gençliğide akıl tutulması yaşıyor yazık! Kimi Vatan’ı kuranı beğenmiyor, kimi kurtaranı. Yapmayın be. Bırakında mezarlarında bari rahat uyusun adamlar. Yeter sızlattığınız kemiklerini. Bakın siyasi pati liderlerine… Malesef hiç biri Ne Kanuninin Ne Gazi Mustafa Kemalin zerresi etmez. Övünün, gurur duyun. Hepsine borçluyuz bunu bilin. Sizlere bir ülke bırakabilmek için yıllarını at üstünde seferde geçirdiler emin olun. Kanmayın dizilere.

Yok birinin Haremi varmış, Kardeş katiliymiş. Ömrü boyunca sarayında huzur içinde yaşamış. Atatürk’de ayyaşmış, Dini katletmiş hele bak söylentilere… Sanki kadınlar okuyordu, miras hakkı vardı, eş seçme hakkı vardı da Atatürk aldı ellerinden en çokta onların sesi çıkıyor heyhat. İnanma arkadaş. Bilirler öyle liderler çıkarsa bu toplum, Türkiye dünyaya hükmederde ondan çıkartırlar bu dedikoduları. Bilirler onlara hak ettiği değeri versek, anlasak, başarılı yönetimlerini, stratejilerini örnek alsak tekrar dayanırız viyana kapılarınada korkularından nefret etmemizi isterler Atalarımızdan. Sen inanma arkadaş. Hepsine sahip çık. Birinin diğerinden daha az değil bizim için yaptığı fedakarlık…

Bu vesile İle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü en derin özlem ve şükran duyguları ile anıyor, Emanetlerinin bekçisi olduğumuzu bir kez daha bildiriyorum… Sen Rahat Uyu Atam… Keşke kalkacağını, geleceğini bilsekte uğurunda kendi canımızı versek. Senin yerine biz yatsak. Belki bir şey yaptık diyebiliriz o zaman hatırana…

Sözlerime son verirken şunu belirtmek isterim ki, Tam bağımsız, demokratik ve çağdaş Cumhuriyet Türk Milletinin omuzlarında sonsuza dek yükselecektir.

Burak Akca

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ