Sitemize Hoş Geldiniz - Ankara Rehberi

SİNCANDA VETERİNER

FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR

Firma İsmi: Pet Art Veteriner Kliniği

Firma Yetkilisi: İlyas AKAY

Tel: 279 09 05

Gsm: 0530 746 30 02

Adres: Şeyh Şamil Mah. 1. T.B.M.M Cad. Yağan kent Sitesi. 59 – 10 Daire 48 Eryaman

Petart Veteriner Kliniğimizde Veteriner Hekimlerimiz gözetiminde ve tavsiyeleri doğrultusunda 7/24 saat acil Ankara veteriner hizmetlerini. Ankara başta olmak üzere veterinerlik ile iligili bilgileri evcil dostlarımızın bilinçli bir şekilde aktararak sadece kedi, köpek, kuş ve benzeri evcillerimizin aşılamaları, hastalıklarının teşhisi ve tedavisi değildir, bunun yanında her türlü kaliteli pet malzemesi, mama, aksesuarlarıda içeriyor bilgilendiriyoruz ve tavsiye ediyoruz.

Petart Veteriner kliniği evcil dostlarımızın sağlığında en iyiyi sunmaya kararlıdır.
Veteriner kliniğimiz hizmet standartlarını ve kalitesini bir adım ileri götürüyor. Açıldığı günden itibaren birçok hayvanın yaşam kalitesini değiştirdi.
Evcil (kedi, köpek vb.) ve egzotik (papağan,hamster,kuş,tavşan vb.) hayvanların sağlığı, insan sağlığı ile paraleldir. Bundan dolayı veteriner hekimlik mesleği ciddi bir iştir ve insan sağlığını yakından ilgilendirir. Evimizde evcil besliyorsak hayvanlarımızın iyi korunmaları demek bizim ve çocuklarımızın da iyi korunmaları demektir. Çocuklarımızın ve bizim sağlığımızı tehlikeye atmamak için evcil dostlarımızı işini bilen profosyonel veteriner hekimlere teslim ediniz.
Evcil dostlarımızın neye ihtiyacı var?
Acil istekleri nelerdir?
En iyi sağlık hizmetlerini ne şekilde veririz? gibi soruların yanıtlarını, en kısa ve en hızlı bir şekilde cevaplandırmaktayız.
Bu nedenle hayvan dostlarımızla yakın temas içerisindeyiz ve iletişim yolarımız sürekli açık tutuyoruz. Günümüzde geçerli olan Modern ve Üstün teknolojik donanımlarımızla, deneyimli ve uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz ve durmaksızın vermeye de devam edeceğiz.

HİZMETLERİMİZ

GENEL CERRAHİ
Kliniğimizde cerrahi operasyonlar, konusunda veteriner hekimlerimiz tarafından gerektiğinde 7/24 tam donanımlı ameliyathanemizde yapılabilmektedir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında hastanın takibinin düzenli ve yeterli bir şekilde yapılıyor olması operasyon komplikasyonlarını minimuma indirmektedir. Günün 24 saati ameliyathaneleri her türlü müdahalelere hazır konumda tutulması özellikle acil müdahale gerektiren girişimler konusunda bizlere hız kazandırmaktadır. – Köpek ve Kedi Kışırlaştırma – Sindirim Sistemi Ameliyatları – Üriner Sistem Ameliyatları – Ağız ve Dişle İlgili Cerrahi Girişim – Meme Tümörleri ve Diğer Tümörler – Kuş ve Egzotik Hayvan Ameliyatları Mevcut cerrahi problemlerinizle ilgili daha detaylı bilgiyi merkezimizden 7/24 alabilirsiniz.

SUNİ TOHUMLAMA
Seksüel siklusun uygun zamanlarında köpeklere suni tohumlama yapılması mümkündür. İstenilen özelliklere sahip erkek köpekten özel koşullar altında alınan spermler laboratuvar ortamında incelemeleri yapılarak yine uygun koşullarda dişiye nakledilir. Merkezimizde doğal çiftleşme tavsiye edilmekte olup, doğal çiftleşmenin mümkün olmadığı durumlarda başvurulabilir. Bu durumlar;
– Dişiye zarar vermesi mümkün istenilen özelliklere sahip agresif erkek köpeklerden yavrulanabilir.
– Siklusun uygun döneminde olmasına rağmen dişi köpeğin erkeği reddetme
– Doğum yapması mümkün ancak çiftleşmenin fiziksel olarak mümkün olmadığı durumlarda
Merkezimizde suni tohumlama işlemi başarıyla uygulanmaktadır. Daha ayrıntılı bilgiler için merkezimizle irtibata geçiniz.

DERİ HASTALIKLARI
Kedi ve köpek hastalıklarında karşılaşılan en yaygın problemlerin başında dermatolojik rahatsızlıklar gelir. Gıda alerjileri, mantar enfeksiyonları, ektoparazitler, bakteriyel enfeksiyonlar ve neoplaziler en çok karşılaşılan dermatolojik bozukluklardır.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
Kedi ve köpeklerde diş ve diş eti hastalıkları en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği için gereken önem verilmemektedir. Halbuki ağız sindirim kanalının girişidir ve ağızdaki olumsuzluklar diş sağlığının bozulmasına, sindirimin olumsuz etkilenmesine yol açar. Ağızla alınan gıdalar çiğnenip tükürükle karıştırılarak yutulmaya ve sindirime hazır hale getirilir. Ağız ve diş sağlığı bozulmuş canlılarda sindirim aksaklıkları ve ileri derecede mide, bağırsak problemleriyle karşı karşıya kalınabilir.

FİZİK TEDAVİ
Fizik tedavi yüzeye ısı, elektrik akımı bazı dalga boylarını uygulayarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bundaki amaç ağrıya neden olan bölgedeki akımı hızlandırmak, bölgenin beslenmesini artırarak bozulmuş olan dokunun tekrar yenilenmesini sağlayabilmektir. Bu işlemlerin muhakkak uzman kişiler tarafından yapılması ve teşhiş edilmiş rahatsızlıklara uygulanması önemlidir. Bunun nedeni faydadan çok zarar verebileceği düşüncesinden dolayıdır.

LABORATUAR
Merkezimizde dostlarımızın problemlerine en hızlı cevabı verebilmemiz için laboratuvar imkanlarına çok ihtiyaç duymaktayız. Bunun için tam kan biyokimyası analizleri, dışkı analizleri, idrar analizleri, periferik yayma, bakteriyolojik testler, antibiyogram, mantar testleri merkezimizde rutin olarak uygulanabilmektedir.

RÖNTGEN
Kliniğimizde cerrahi ortopedi, dahiliye, doğum ve diş problemleri bulunan kedi, köpek, egzotik hayvanların, hastalık teşhislerinde oldukça sık başvurulan tanı yöntemidir. Gerekliliği durumunda 24 saat röntgen hizmeti sunulabilmektedir.

EKG
Özellikle kalp problemleriyle ilgili durumlarda diğer teşhis yöntemleriyle birleştirildiğinde eksiksiz bir tanı gerçekleştirilebilmektedir.

DAHİLİYE
Evcil dostlarımızın en büyük sağlık problemlerinden biri iç hastalıklarıdır. Tedavi sürecinde ortaya çıkan engeller, tedavi devamlılığı ve hasta takibi gibi kritik sorunları 7\24 gözetim altında profesyonelce çözmekteyiz

ONKOLOJİ
Kedilerde ve köpeklerde oldukça sık karşılaşılan tümöral olguların tanısı ve tedavisi, günümüzde uygulanan operatif ve konservatif sağaltımların tamamı merkezimizde başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Gerekli görüldüğünde kemoterapi, radyoterapi gibi tümöral olguların nüks edebilme durumları göz önünde bulundurularak, koruyucu önlemleri başarıyla sunabilmektedir. Ayrıca kanserin oluşumu, nedenleri, kalıtım ilişkisi, kanserle ilgili istatistikler, kanserden korunmayla ilgili bilgileri araştırarak hasta sahiplerine detaylı bilgileri verebilmektedir.

DOĞUM
Temel olarak doğuma yardım, doğum kanalı içerisinden yavrunun geçişini kolaylaştırmak ya da kasılma gücünü yitirmiş uterustan yavrunun zorla çekilerek çıkartılması veya yavrunun kanaldan geçmesinin mümkün olmadığı olgularda cerrahi yöntemler (operasyon, sezaryen) Selovel senkronizasyon, çeşitli hormon uygulamaları ile üremenin denetlenmesi, ultrasonografi ile gebeliklerin belirlenmesi, kısırlaştırma opr. yapılması, yavrunun alımını kolaylaştırabilmek için siklus döneminin belirlenmesi, meme sağlığı ve hastalıkları, enfeksiyöz hastalıkların sağaltımı, tümörel olgulara yönelik cerrahi girişimler merkezimizin çok önemli faaliyetleridir.

VİDEOLU OTOSKOP
Kedi ve köpeklerin en önemli sorunlarından biri kulak problemidir. İlerlemiş kulak sorunları geri dönüşü olmayan problemlere sebebiyet vermektedir. Bunların önüne geçebilmek adına kulakla ilgili problemlerin erken tanısına ve tadavisine onay sağlayacak şekilde merkezimizde videolu otoskopi işlemi gerçekleştirilmektedir. UP com videolu otoskopi kullanmaktayız. Merkezimiz her 4 ayda bir muhakkak kulak muayenesi yapılmasını tavsiye etmektedir.

KARANTİNA
Bulaşıcı bir hastalığa maruz kalan ya da şüphesi bulunan hayvanlar hastalığın en uzun kuluçka devresine eşit bir süre teması engellenmek sebebiyle alınan tedbirleri kapsar.Merkezimizde karantina işlemiyle ilgili ayrılan bir bölüm bulunmaktadır. Diğer hayvanlarla teması engellenerek özel havalandırmalarla dizaynı sağlanmıştır.

MİKROÇİP
Mikrochip tamamen nontoksik ve biyo uyumlu olduklarından evcil hayvanlarınıza hiçbir zarar vermemektedir.Evcil hayvanınızın deri altına özel enjektörlerle yerleştirilmektedir.Mikrochip’in barındırdığı kimlik numarası veri tabanına kaydediler gerektiğinde özel mikrochip okuyucularıyla deriye temas edilmeden hayvanın kimliği tespit edilebilmektedir. Böylece kaybolan hayvanlar kolayca, hızlı bir şekilde sahiplerine kavuşturulmaktadır.Veri tabanına kayıtlı olan sokak hayvanlarının kuduz aşısı ve kısırlaştırılması takip edilebilmektedir. Merkezimizde 24 saat Mikrochip taktırabilirsiniz

YURT DIŞI İŞLEMLERİ
Yurt dışı çıkış prosedürleri hayvanın yaşı, ırkı ve gideceği ülkeye göre değişmektedir. Yurt dışına çıkarılacak olan kedi, köpek ve egzotik hayvanlar için sağlık sertifikası tarım il müdürlüğü hayvan sağlığı şube müdürlüklerince verilmektedir. Hayvan sahiplerini bağlı bulundukları belediyelerden belediye olmayan yerlerde köy muhtarlıklarınca menşe şahadetnamesi almaları gerekmektedir. Kedi ve köpeklerin yurtdışına çıkmadan önce dış parazit ve ekinokok tedavilerinin yapılmış olması gerekmektedir. Türkiye’ye özgü ırkların çıkışı bakanlığın özel iznine tabi olmaktadır. AB üye ülkelere kedi ve köpekleriyle çıkmak isteyen kişilerin beraberinde olan hayvanların 7 aylıktan büyük olması, mikrochip takılması, kuduz aşısının AB üye ülkelere girişten 3 ay önce yapılmış olup onaylı laboratuvarda asgari 0,5 u\ml nötralize edimleş antikor titre raporu almaları gerekmektedir. Batıkent Veteriner Kliniği olarak bu prosedürleri özenle takibini yaparak yerine getirmekteyiz.

USG
Merkezimizde veteriner kullanımına uygun DP-2200 vet marka USG kullanılmaktadır. Konveks ve mikrokonveks prop seçenekleriyle kedi ve köpeklerin üriner-abdominal gebelik, kalp ve jinekolojik ultrasonografileri yapılabilmektedir.

Pet Art Veteriner Kliniğinde ev ve iş yerlerinize gelinip muayene, aşılama ve tedavi hizmeti verilir. Kliniğimizde cerrahi, dahiliye, doğum, koruyucu hekimlik, ithal aşı ve serumlar, pansiyon ve eğitim, rötgen, ultrasyon, labarotuar, traş ve bonya hizmetleri verilmektedir. 7 gün 24 saat hizmetlerimiz vardır. Pet Art Veteriner kliniğinde hizmet standartları avrupa standartlarında, muayaenede ve tedavide kullunılan ekipmanlar son teknolojidir

  • Şeyh Şamil Mah. 1. T.B.M.M Cad.
    Yağan Kent Sitesi 59/10 Daire : 48
    Eryaman / ANKARA.

  • GSM: 0530 746 30 02

    Telefon: 0312 279 09 05

BİR YAVRU KEDİ YADA KÖPEK ALMAYA KARAR VERDİĞİNİZ ZAMAN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER;
Almaya karar verdiğiniz an kesinlikle şunu ilke edinin, ben aldığım bireyi sağlık ve bilinci bir şekilde yetiştirebilirmiyim diye lütfen kendinize bu soruyu sorun çünkü evcil birey bir canlıdır ama konuşamayan bir canlı ve herşeyi sadece hiseder unutmayalım.
Yavru kedi ve köpek anne altından en az 45 gün kalmalidir ne kadar cok anne altında kalmışsa o kadar cok direçli olur yavru bunu kesinlikle evcimeni alacağımız iş yerine yada bireye sorun,annen sütü cok önemlidir çünkü icinde bağışıklık sistemini güclendirmek icin yoğun antikor ve imminoglobünler vardir, bunlar hastılıklara karşi birer silahdır eğer yavru annesinde erken ayrılmışsa yada annesi olmüşse yavru hastalıklara karşı çok duyarlı olur . (yavrular ilk doğduğu zaman yani ilk 24 saat vucut ağırlığının %10 kadar annesinin meme lobundan süt alır.) Yavruyu evinize getirmeden önce kesinlikle iç parazit korumayi yapın, bu nedir yavrunu mide ve bağırsağinda tenya şerit vb. paraziler varsa bunlara karşı ilac kullanın veteriner klinikerinde ve kesinlik uzman bir veteriner hekiminde yardım alın hekiminizle sürekli iletişim halinde olun, halk arasında tüy aşısı ,kist aşısı diye lanse edilir ve evde beslenen bir evcilde insan sağlığı baz alınırak 2 ayda bir yapılmalıdır.
Eve almadan önce dış parazit uygulamasını yapın burdaki amaç ise tüylerin üzerinde yada altında deriye penetre olan bit pire ve keneye karşı yapılan uygulamadır buda 2 ayda bir yapılır. Petart Eryaman veteriner kliniği Ankara ekibi olarak iç parazit ve dış parazit yapıldıktan sonra kan tahlili yapıp ve eger bağışıklık sistemi güçlü ise yani antikor yüksekse iş o zaman viral aşılara geçiyoruz değilse beklemek zorundayiz ilkesiyle evcil sahiplerini bilgilendirıyoruz.
Yavrunuz 50 günlük olduğu zaman kanlı ishal aşısını yapınız ve 8 haftalıktan sonrada diğer aşılardan start veriniz, Petart Eryaman veteriner kliniği ankara bu bilgileri bütün evcimen sahipleriyle hep paylaşmıştır, paylaşmaya devam etmektedir
Yavru kedi yada köpeğinizin aşıları bitmeden dışarı cıkarmayınız çünkü yavrunuz hasta olmasada vektölük yani taşıyıcı olabilir.

PETART VETERİNER KLİNİĞİ EKİBİ OLARAK EVDE BESLEN BİR BİREY İÇİN KALİTELİ, PRENSİPLİ VE SAĞLIKLI BİR BERABERLİK İCİN ŞU TAVSİYELERDE BULUNUYORUZ.
Yavru kedi,köpek veya tavşan gibi evcil dostalarımıza ev yemekleri vermeyiniz nicin mi?
1) Ağız kokusu yapar.
2) Diştaşı dedğimiz tartar oluşumunu hızladirir.
3) Yavruda kas oluşumunu engelliyerek işkembe oluşunumu hızladırır buda yavruda tembellik yaratır belirtisi ise hemen yorulma ve yavaş yürüme dir ve kara ciğerde ast ve alt enzim düzeylerinde azalmaya neden olur ve bu enzimlerin gorevi olan anabolizma ve katabolizma gorevlerini bloke eder , bunlara ev yemekleri neden olur ve bu belirtiler bir araya gelerek karaciğerde yağlanma vardır terimini bizlere dedirtiyor.

Kliniğimizde her türlü cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Sevimli dostlarımızı son sistem makinalar ve avrupa standartlarında ki ekipmanlarla muayene ediyor ve iyileştiriyoruz. Hayvanlarınızın bütün dönemsel aşıları, bakteri taramaları tarafımızdan yapılır. dilerseniz evinizde yada ofisinizde bakım ve muayene işlemini gerçekleştirmekteyiz. acil durumlar için 7 – 24 arayabilirsiniz. Sİncan geneli Alo Mama Hattımız devrede. Dilediğiniz mamayı siparişiniz üzere adresinize getiriyoruz.

ETİKETLER

sincanda-veteriner, sincanda-veteriner-klinigi, sincanda-veteriner-adres, sincanda-veteriner-telefon, sincanda-veteriner-iletisim, sincanda-veteriner-firmasi, sincanda-veteriner-nerde, sincanda-veteriner-ulasim, sincanda-veteriner-rehberi, sincanda-veteriner-harita, sincan-veteriner

 

 

Henüz resim eklenmemiş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz harita eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ